Ημερίδα ενημέρωσης για το Πρόγραμμα Erasmus+

Tο ΙΚΥ – Εθνική Μονάδα Συντονισμού του Προγράμματος Erasmus+ σε συνεργασία με την Περιφερειακή Διεύθυνση Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας διοργανώνουν Ημερίδα ενημέρωσης με τίτλο:

«Το Πρόγραμμα ERASMUS+ Βασική Δράση 1 & 2: Τομείς Σχολικής Εκπαίδευσης και Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης»
Θεσσαλονίκη, 16 Μαρτίου 2023

Η ενημερωτική Ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας ΝΟΗΣΙΣ (6ο χλμ Θεσσαλονίκης – Θέρμης), την Πέμπτη 16 Μαρτίου 2023 και ώρες 10.00 – 14.00, με στόχο την ενημέρωση της εκπαιδευτικής κοινότητας σχετικά με τις Βασικές Δράσεις 1 και 2 του προγράμματος Erasmus+ 2021-2027.

Oι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να μεταβούν στον παρακάτω σύνδεσμο από τη Δευτέρα 13 Μαρτίου 2023 έως και την Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023 και ώρα 14.00 και να υποβάλουν, χρησιμοποιώντας τους προσωπικούς τους κωδικούς του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, την Ηλεκτρονική Δήλωση Ενδιαφέροντος: