Εκπαιδευτικοί μιλούν σε εκπαιδευτικούς για καινοτομίες

Στο πλαίσιο της υλοποίησης των δραστηριοτήτων διάχυσης των αποτελεσμάτων του Σχεδίου Erasmus+ 2021-1-EL01-KA122-SCH-000030697 «Ανάπτυξη δεξιοτήτων με στόχο την περιβαλλοντική βιωσιμότητα μέσω της Αστρονομίας», η Διευθύντρια του σχολείου κ. Γεράνη Χρύσα και την Υποδιευθύντρια κ. Μαλέα Αθηνά συμμετείχαν στην 2η Ημερίδα της ΔΠΕ Χαλκιδικής με τίτλο “Εκπαιδευτικοί μιλούν σε εκπαιδευτικούς για καινοτομίες.”

Το θέμα των ομιλιών τους ήταν ο σχεδιασμός και η υλοποίηση Προγραμμάτων Erasmus+ και η λειτουργία Ομίλων Καινοτομίας.

Με αυτόν τον τρόπο, το σχολείο μας μοιράζεται τα οφέλη της συμμετοχής μας στο Πρόγραμμα Erasmus και τις γνώσεις που έχει αποκομίσει, και ενισχύει τη συμμετοχή του στο δίκτυο σχολείων Erasmus+.