Πρόγραμμα εορτασμού Επετείων 26ης και 28ης Οκτωβρίου

Σύμφωνα με το έγγραφο που εστάλη σήμερα από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας, το πρόγραμμα του σχολείου για αύριο διαμορφώνεται ως εξής:

Οι μαθητές και οι μαθήτριες προσέρχονται κανονικά (θα λειτουργήσει πρωινή ζώνη), θα μεταβούν στο Δημαρχείο Θεσσαλονίκης συνοδευόμενοι από τους εκπαιδευτικούς για να παρακολουθήσουν την γιορτή, και στην συνέχεια θα επιστρέψουν στο σχολείο για το υπόλοιπο ολοήμερο πρόγραμμα.

ΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ΄ Τάξης θα βρίσκονται 8:15 στο Δημαρχείο Θεσσαλονίκης για την γενική τους πρόβα.

Οι σημαιοφόροι και των 2 τμημάτων της Στ’ Τάξης, οι παραστάτες και οι εκπρόσωποι της κατάθεσης στεφανιών παρακαλούνται να είναι ντυμένοι με άσπρα πουκάμισα και μπλε παντελόνια για τα αγόρια, και φούστες για τα κορίτσια.

Το σχολείο θα παραμείνει κλειστό στις 26, 27 και 28 Οκτωβρίου.

Με εκτίμηση,

Η Δ/ντρια Dr Γεράνη Χρύσα