Παρουσίαση στο 8ο Διεθνές Συνέδριο για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας

Η εκπαιδευτικός του σχολείου μας, Μυρτώ Νεράντζη, συμμετείχε στο 8ο Διεθνές Συνέδριο για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας το οποίο διοργανώθηκε από την Επιστημονική Ένωση για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας (ΕΕΠΕΚ) και έλαβε χώρα στη Λάρισα από τις 14 μέχρι τις 16 Οκτωβρίου.

Η εκπαιδευτικός έκανε με μια διαδικτυακή εισήγηση με θέμα “Επιδιώκοντας την αυθεντικότητα στην εκμάθηση ξένων γλωσσών”, όπου παρουσίασε τη μεθοδολογία που ανέπτυξε στο πλαίσιο της υλοποίησης του προγράμματος “Εφαρμογή της Μάθησης μέσω Σχεδιασμού και της Πλαισιωμένης Μάθησης στο μάθημα των Αγγλικών” με τους μαθητές και τις μαθήτριες της Στ’ Τάξης την περσινή χρονιά.

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα και τις εργασίες του συνεδρίου, εδώ .