Απόλυτη επιτυχία στις εξετάσεις του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας – Αγγλικών

ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΓΛΙΚΩΝ – ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΓΛΩΣΣΟΜΑΘΕΙΑΣ (ΕΠΙΠΕΔΟ Α1-Α2)

Το σχολείο μας για 1η φορά συμμετείχε μέσω του Ομίλου Αγγλικών στις κρατικές εξετάσεις για το πιστοποιητικό γλωσσομάθειας και σημείωσε 100% επιτυχία!

Η μαθήτρια Γαλανοπούλου Χρυσάνθη και οι μαθητές Σολδάτος Οδυσσέας και Ταρασίδης Αλέξανδρος πέρασαν επιτυχώς τις εξετάσεις του Ιουνίου 2021 για το Επίπεδο Α2, μετά από την επιτυχή παρακολούθηση του κύκλου μαθημάτων του ομίλου Αγγλικών κατά το σχολικό έτος 2020-2021.

Ο Όμιλος λειτούργησε δια ζώσης αλλά και εξ αποστάσεως με υπεύθυνη εκπαιδευτικό την κα Αθηνά Μαλέα.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές και τη μαθήτριά μας, αλλά και στην υπεύθυνη εκπαιδευτικό και Υποδιευθύντρια του σχολείου κα Αθηνά Μαλέα.