Erasmus+ ΚΑ3 “Teachers4Europe: setting an Agora for Democratic Culture”: Διαδικτυακά Εργαστήρια

Σας ανακοινώνουμε ότι στο πλαίσιο του Προγράμματος “Teachers4Europe: setting an Agora for Democratic Culture” στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας (δείτε περισσότερα εδώ) θα πραγματοποιηθεί μια σειρά από διαδικτυακά εργαστήρια με συμμετοχή των Ambassadors-Πρεσβευτών T4E, εκπαιδευτικών του Δικτύου T4Es, μαθητών και μαθητριών (16+) αλλά και γονέων.

Κεντρικό ζητούμενο των Εργαστηρίων είναι η ευημερία στα διαδικτυακά περιβάλλοντα, ενώ οι επιμέρους θεματικοί άξονες περιλαμβάνουν τον ρόλο των Ξένων Γλωσσών, της ενεργητικής ακρόασης και της πολιτισμικής συνειδητοποίησης και ανταπόκρισης στους διαδικτυακούς χώρους.

Παρακάτω, θα βρείτε την πρόσκληση όπου αναγράφονται οι σύνδεσμοι για την υποβολή αίτησης συμμετοχής σε καθένα από τα εργαστήρια. Η γλώσσα διεξαγωγής των εργαστηρίων είναι η αγγλική.

Για περισσότερες πληροφορίες, απευθυνθείτε στην εκπαιδευτικό Μυρτώ Νεράντζη (myrtoner2014@gmail.com).