Οι “Περίεργοι Τύποι” ανεβαίνουν στο Διαδίκτυο

Ύστερα από πολλές περιπέτειες, το ιστολόγιο του Ομίλου Διαδικτυακού Τύπου του Σχολείου μας είναι πραγματικότητα. Η απίθανη ομάδα των “Περίεργων Τύπων” εργάστηκε ασταμάτητα και με πολύ μεράκι από την αρχή της χρονιάς, για να παρουσιάσει στα μέλη της σχολικής μας κοινότητας μια συλλογή από αναρτήσεις πάνω σε σχολικά και εκπαιδευτικά θέματα και ζητήματα ευρύτερου ενδιαφέροντος.

Στο ιστολόγιο του Ομίλου, εκτός από άρθρα απόψεων, παρουσιάσεις και συνεντεύξεις, μπορείτε να διαβάσετε τα νέα του Σχολείου μας, να βρείτε πληροφορίες για τρέχοντες διαγωνισμούς και πολιτιστικές εκδηλώσεις, αλλά και να ψυχαγωγηθείτε με σπαζοκεφαλιές, κουίζ, ανέκδοτα και κατασκευές.

Σας προσκαλούμε να παρακολουθείτε τις αναρτήσεις του ιστολογίου σε εβδομαδιαία βάση για να είστε πάντα ενημερωμένοι. Ο σύνδεσμος για το ιστολόγιο του Ομίλου θα βρίσκεται μόνιμα στην αριστερή στήλη της ιστοσελίδας του Σχολείου. Κάντε κλικ στην εικόνα του Ομίλου και οι “Περίεργοι Τύποι” θα εμφανιστούν στην οθόνη σας.