Ενημέρωση των σχολικών μονάδων για το INTERCOMP

Στο πλαίσιο της συμμετοχής μας στο Πρόγραμμα Erasmus+ INTERCOMP, το σχολείο μας πραγματοποίησε ενημερώσεις σχετικά με τις δυνατότητες του προγράμματος, σε σχολεία του Νομού Θεσσαλονίκης όπου φοιτούν μαθητές και μαθήτριες με διαφορετικές πολιτιστικές καταβολές και, συγκεκριμένα, στο 63ο και στο 64ο Δημοτικό σχολείο και το 95ο Νηπιαγωγείο.

Συγκεκριμένα, η Διευθύντρια κ. Γεράνη Χρύσα και η Δασκάλα Ειδικής Αγωγής κ. Κατσάρα Ελένη ενημέρωσαν τους συναδέλφους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων για τους σκοπούς του προγράμματος, παρουσίασαν τον ιστότοπο του INTERCOMP και μίλησαν σχετικά με τον προγραμματισμό των επιμορφώσεων των εκπαιδευτικών για την ανάπτυξη διαπολιτιστικών ικανοτήτων, οι οποίες θα λάβουν χώρα το επόμενο έτος.