Ένα αλλιώτικο πρωινό για τους μαθητές και τις μαθήτριες της Α’ και της Στ’ Τάξης

Οι μαθητές της Α’ τάξης, απόλαυσαν ένα υγιεινό πρωινό παρέα με τους “φύλακες” φίλους τους από τη Στ’ τάξη στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Διατροφής στις 16 Οκτωβρίου.

Η δράση, η οποία υλοποιήθηκε ως συνέχεια της δράσης «Φύλακας – Άγγελος», αποσκοπεί στην ενδυνάμωση των σχέσεων μεταξύ των μαθητών και των μαθητριών των δύο τάξεων. Τα παιδιά μοιράστηκαν τα τρόφιμα που έφεραν, μίλησαν για τα οφέλη ενός ισορροπημένου πρωινού και έμαθαν για τις γευστικές προτιμήσεις των ζευγαριών τους.

Ήρθαν πιο κοντά, μοιράστηκαν μια απολαυστική εκπαιδευτική εμπειρία και πέρασαν τέλεια!

Συνεργαζόμενοι εκπαιδευτικοί: Μαίρη Ασλανίδου, Γιώτα Κουτλή, Ναυσικά Κατσικαβέλη και Ρούλα Μπλέτσου.