Δωρεά του βραβείου του 8ου Διαγωνισμού Δημιουργικής Γραφής Delasalle

Οι νικήτριες του 8ου Διαγωνισμού Δημιουργικής Γραφής του σχολείου Delasalle Παλαιοπούλου Νεφέλη, Μαρκοπούλου Σοφία, Παπασχάλη Φάνια, Σδούκου Ερασμία, Πλατή Βασιλική και Χαρισιάδου Νίνα αποφάσισαν να ενισχύσουν την τεχνολογική υποδομή του σχολείου μας, δωρίζοντας το βραβείο τους. Πρόκειται για ένα φορητό Bluetooth JBL ηχείο, το οποίο θα αξιοποιηθεί στις αίθουσες διδασκαλίας και όπου αλλού χρειαστεί ανάλογα με τις ανάγκες.

Η Διευθύντρια και ο Σύλλογος Διδασκόντων ευχαριστεί θερμά τις μαθήτριες του σχολείου μας για αυτήν τη σημαντική προσφορά, και εύχεται να συνεχίσουν να δημιουργούν και να εργάζονται με μεράκι και μεθοδικότητα.

Με σκοπό να τιμήσουμε τις μαθήτριες για τη διάκρισή τους και να τις ευχαριστήσουμε για την προσφορά τους, διοργανώθηκε τελετή βράβευσης στον προαύλιο χώρο του σχολείου.

Προηγήθηκε η τελετή βράβευσης στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Delassale την Κυριακή 3 Απριλίου, όπου η εκπρόσωπος της ομάδας, Σοφία Μαρκοπούλου, παρέλαβε το βραβείο και μίλησε για την εργασία.