Χριστουγεννιάτικα ήθη και έθιμα για το Πρόγραμμα eTwinning

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ε2 δημιούργησαν ένα ηλεκτρονικό βιβλίο storyjumper ενημερώνοντας τους εταίρους τους στο Σχέδιο e-Twinning “Languages United” αναφορικά με τα χριστουγεννιάτικα ήθη και έθιμα του τόπου μας.

Τα παιδιά δούλεψαν τα κείμενά τους συνεργατικά, σε μικρές διαδικτυακές ομάδες κατά την περίοδο της τηλεκπαίδευσης, με την κάθε ομάδα να αναλαμβάνει διαφορετική ενότητα του βιβλίου.

Στο πλαίσιο υλοποίησης του Σχεδίου, οι εταίροι δημιούργησαν μια συλλογή από χριστουγεννιάτικες ευχές στις γλώσσες του προγράμματος, προσθέτοντας τα ηχητικά αρχεία που έστειλαν μαθητές και μαθήτριες από τα συνεργαζόμενα σχολεία.

Book titled 'Greek Christmas Traditions'Read this book made on StoryJumper

Book titled 'Christmas greetings from around Europe'Read this book made on StoryJumper

Δημιούργησαν, επίσης, μια διαδραστική αφίσα με τις ευχετήριες κάρτες που έστειλαν τα συνεργαζόμενα σχολεία …

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.